Чорнобильську зону знову відкривають для туристів

Чорнобильська зона знову відкривається для відвідування з певними обмеженнями

Чорнобильську зону знову відкривають для туристів

Зона відчуження відкривається для відвідування, але з певними обмеженнями. Серед іншого, при в'їзді в зону відчуження у туристів вимірюватимуть температуру.

Чорнобильська зона знову відкривається для відвідування з певними обмеженнями. Про це повідомило в п'ятницю, 29 травня, Державне агентство України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Відтепер, згідно з наказом ДАЗВ, обов'язковими умовами відвідування зони відчуження є проходження температурного скринінгу під час посадки в автобус до зони відчуження та на КПП "Дитятки", наявність у пасажирів масок або респіраторів, одноразових рукавичок та антисептичних засобів для оброблення рук, а також дотримання соціальної дистанції.

Наголошується, що відвідувати зону відчуження не дозволятимуть особам з температурою понад 37,2, а також тим, хто має симптоми респіраторних захворювань. Якщо під час проведення температурного скрінінгу на КПП «Дитятки» буде зафіксовано підвищену температуру або виявлено особу з ознаками респіраторних захворювань, то всю групу не буде допущено до зони відчуження.

За словами представника держпідприємства "ЦОТІЗ", яке супроводжує туристів у зоні відчуження, на період адаптивного карантину діятимуть обмеження на відвідування певних об'єктів. Зокрема, діятиме один маршрут, розрахований на один день - село Залісся, міста Чорнобиль та Прип'ять, об'єкт "Чорнобиль-2", село Копачі й оглядовий майданчик ЧАЕС. Крім того, є обмеження щодо кількості людей у групах відвідування, а саме - не більше 10 осіб.

dw.com