Консерватори виграли парламентські вибори в Хорватії - екзитполи

Згідно з даними екзитполів, вибори в Хорватії виграє партія влади

Консерватори виграли парламентські вибори в Хорватії - екзитполи

За даними екзитполів, консервативна "Хорватська демократична співдружність" прем'єра Андрея Пленковича отримає 61 з 151 місця у парламенті Хорватії.

 Згідно з даними екзитполів, вибори в Хорватії виграє партія влади

Згідно з результатами екзитполів, на парламентських виборах у Хорватії, які відбулися у неділю, 5 липня, перемогла консервативна партія "Хорватська демократична співдружність" прем'єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича, повідомляє агенція dpa.

За даними опитування, консерватори отримають понад третину місць у парламенті - 61 з 151 місця. Основні їхні суперники на виборах, лівоцентристська коаліція "Перезавантаження" на чолі з Соціал-демократичною партією (СДП) отримає 44 мандати. Також очікується, що консерватори отримають три парламентські місця, які зарезервовані за голосами виборців, що проголосували за кордоном - ця частина голосування не була включена у екзитполи, зауважує dpa. Ще 16 мандатів має отримати права партія "Рух за вітчизну", яку очолює співак та бізнесмен Мирослав Шкоро.  

Якщо результати виборів не будуть сильно відрізнятися від прогнозів екзитполів, партія Пленковича отримає сильні стартові позиції для переговорів щодо створення коаліції і формування нового уряду.

dw.com