У Гельзенкірхені відкрили перший пам'ятник Леніну в Західній Німеччині

Двометровий пам'ятник було виготовлено ще в 1957 році в колишній Чехословаччині.

У Гельзенкірхені відкрили перший пам'ятник Леніну в Західній Німеччині

У центрі Рурської області - місті Гельзенкірхен - встановили перший пам'ятник радянському лідеру Володимиру Леніну в Західній Німеччині.

У місті Гельзенкірехен, що в землі Північний Рейн-Вестфалія, в суботу, 20 червня, було відкрито пам'ятник радянському політичному і державному діячу, організатору Жовтневої революції й теоретику марксизма Володимиру Леніну. Як заявили ініціатори встановлення монумента з Марксистсько-ленінської партії Німеччини (МЛПН), це перша статуя Леніна на території колишньої Західної Німеччини. Двометровий пам'ятник було виготовлено ще в 1957 році в колишній Чехословаччині.

"Час монументів расистам, антисемітам, фашистам, антикомуністам та іншим реліктам минулого точно минув", - заявила голова МЛПН Ґабі Фехтнер (Gabi Fechtner). За її словами, Ленін натомість був "мислителем всесвітньоісторичної ваги, що випередив свій час, раннім борцем за свободу та демократію".

Церемонія відкриття монумента Леніну в Гельзенкірхені

Активісти Марксистсько-ленінської партії Німеччини на церемонії відкриття монумента Леніну в Гельзенкірхені

Не всі жителі Гельзенкірхена, який є центром колись важливої промислової Рурської області, привітали встановлення в їхньому місті пам'ятника Леніну. На початку березня представники провідних партій у місцевій раді Західного Гельзенкірхена ухвалили резолюцію, в якій завили, що радянський лідер уособлює собою "насильство, репресії, тероризм та жахливі людські страждання", тож рада планувала заблокувати встановлення монумента. Утім, пізніше того ж місяця суд у Мюнстері відхилив її подання.

Нагадаємо, що після смерті в США афроамериканця Джорджа Флойда активісти руху Black Lives Matter намагаються знищити або пошкодити пам'ятники історичним діячам, яких вони вважають расистами. У Німеччині було облито фарбою кілька монументів, зокрема канцлеру Отто фон Бісмарку в Гамбурзі.