Ішинґер: Відносини ФРН і Росії досягли "нового дна"

Експерти "Шаріте" знайшли ознаки отруєння інгібіторами холінестерази

Ішинґер: Відносини ФРН і Росії досягли "нового дна"

Ішинґер: Відносини ФРН і Росії досягли "нового дна"

"Нового дна" відносини ФРН і Росії досягли після ситуації з Олексієм Навальним, заявив Der Spiegel глава Мюнхенської конференції з безпеки Вольфґанґ Ішинґер. Він не вірить в успіх санкцій щодо РФ.

Відносини Німеччини і Росії досягли "найнижчого рівня" через те, що сталося з російським опозиціонером Олексієм Навальним, який лежить в берлінській клініці "Шаріте" в стані штучної коми. Про це глава Мюнхенської конференції з безпеки, німецький дипломат Вольґанґ Ішинґер (Wolfgang Ischinger) заявив в інтерв'ю журналу Der Spiegel, опублікованому в понеділок, 31 серпня. Він вказав на вже сформовану кризу довіри Москві у зв'язку з хакерською атакою на Бундестаг, отруєнням колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля у Великобританії і вбивством колишнього чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі в Берліні. За його словами, після події з Навальним довіру остаточно вичерпано. "Це, на жаль, кінець, в тому числі і для ідеї стратегічного партнерства", - зазначив Ішинґер.

Дипломат не очікує, що ймовірні санкції щодо Росії матимуть дію. Штрафні заходи є "засобом, до якого уряди охоче вдаються, коли більше нічого не спадає на думку", вважає Ішинґер.

При цьому ситуація з Навальним дає німецькій стороні можливість показати, що Берлін готовий допомагати, навіть за незгоди з російською владою, стверджує дипломат. "Ми не вороги Росії і росіян", - підкреслив Ішинґер. Міністерство юстиції Німеччини раніше отримало запит російської сторони про надання правової допомоги у справі, пов'язаній з екстреною госпіталізацією опозиційного політика.

Експерти "Шаріте" знайшли ознаки отруєння інгібіторами холінестерази

Олексію Навальному 20 серпня стало погано в літаку, на якому він летів з Томська в Москву. Авіалайнер екстрено приземлився в Омську, опозиціонера на швидкій відвезли в лікарню. Він був госпіталізований в несвідомому стані і підключений до апарату штучної вентиляції легенів. За словами прессекретарки політика Кіри Ярмиш, йому могли підмішати щось в чай в аеропорту.

Опозиціонера в стані коми, вранці 22 серпня доставили в Берлін після тривалої затримки. Після того, як експерти "Шаріте" виявили у Навального ознаки отруєння субстанцією з групи інгібіторів холінестерази, канцлерка Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel) і міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас (Heiko Maas) закликали Москву визначити і притягнути до відповідальності осіб, винних в отруєнні. З вимогою незалежного розслідування виступили також прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, генсек НАТО Єнс Столтенберг, верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель і держсекретар США Майкл Помпео.

dw