Голова Єврокомісії пропонує обмежити в'їзд іноземцям на територію ЄС

Обмеження має діяти протягом 30 днів на поїздки, що не є вкрай необхідними.

Голова Єврокомісії пропонує обмежити в'їзд іноземцям на територію ЄС

Обмеження має діяти протягом 30 днів на поїздки, що не є вкрай необхідними.

Голова Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) в понеділок, 16 березня, запропонувала Євросоюзу закрити свої кордони для негромадян ЄС для поїздок, що не є вкрай необхідними.

"Чим менше ми будемо подорожувати, тим більше ми зможемо стримувати вірус. (...) Я пропоную главам держав і урядів ввести тимчасове обмеження на неважливі поїздки в Європейський Союз",- заявила фон дер Ляєн, цитує агенція новин AFP.

За словами голови ЄК, заборона діятиме протягом "періоду в тридцять днів" і у разі потреби може бути продовжена. Вона не зачепить європейців, які повертаються додому, близьких родичів громадян ЄС, тих, хто має право на проживання в ЄС, дипломатів, доглядальників за людьми похилого віку та науковців, зазначила фон дер Ляйен. Також виняток зроблять для людей, які доїжджають на роботу через кордон, та тих, хто транспортує важливі товари.

Президент Європейської Ради Шарль Мішель зазначив, що метою заборони є стримування поширення епідемії нового коронавірусу. "Філософія полягає в тому, щоби зменшити кількість переміщень, які не є необхідними, і гарантувати переміщення товарів, які необхідні", - сказав він.

Мішель офіційно зробить цю пропозицію на саміті лідерів ЄС у вівторок, який пройде в режимі відеоконференції. Ця зустріч відбудеться наступного дня після того, як аналогічну відеоконференцію проведе Велика сімка.

Ursula von der Leyen@vonderleyen

The @EU_Commission presents guidelines on border measures & proposes:

1⃣Green lanes/fast lanes giving priority to essential transport to keep the mobility sector going & ensure economic continuity

2⃣Temporary restriction on non-essential travel to the EU (30 days)

Embedded video

2,936

Twitter Ads info and privacy

2,638 people are talking about this

 

DW.COM