Київ: Провокації з боку ОРДЛО не стануть підставою для зриву мирного процесу

Інцидент на Донбасі

Київ: Провокації з боку ОРДЛО не стануть підставою для зриву мирного процесу

Київ: Провокації з боку ОРДЛО не стануть підставою для зриву мирного процесу

Українська сторона робитиме все для того, щоб не допустити зриву всеосяжного перемир'я на Донбасі, навіть у разі поодиноких провокацій з боку ОРДЛО, наголошують в українській делегації ТКГ.

Керівництво української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) вирішило, що поодинокі провокації з боку ОРДЛО не стануть підставою для зриву нинішнього перемир'я на Донбасі. Такого висновку дійшли учасники проведеної в неділю, 6 вересня, в Києві наради керівництва української делегації ТКГ, повідомляє офіційний сайт президента України.

"Українська сторона робитиме все для того, щоб не допустити зриву перемир'я на Донбасі", - наголосив глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук.

Нарада була присвячена розгляду зроблених напередодні заяв з боку керівництва проросійських сепаратистів щодо погроз відкрити вогонь по позиціях Збройних сил України (ЗСУ) поблизу Горлівки. У нараді взяли участь віцепрем'єр-міністр України - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, міністр оборони України Андрій Таран та представники Генштабу України, йдеться в повідомленні.

Під час обговорення наголошувалося, що "українська сторона чітко й послідовно дотримується режиму повного та всеосяжного припинення вогню". "Важливо, що це повністю підтверджується також у звітах СММ (Спеціальної моніторингової місії. - Ред.) ОБСЄ", - додав Кравчук.

Інцидент на Донбасі

Раніше цього дня командування Об'єднаних сил заявило про обстріли позицій ЗСУ на Донбасі з боку бойовиків, унаслідок чого дістав поранення один військовослужбовець ЗСУ. Цей інцидент також став предметом детального обговорення під час наради.

"Взявши до уваги всі обставини інциденту, учасники наради дійшли висновку, що поодинокі провокації з боку ОРДЛО не можуть і не стануть підставою для зриву мирного процесу", - йдеться в повідомленні на сайті українського президента.

Нагадаємо, напередодні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна скликає позачергове засідання ТКГ через заяви ватажка самопроголошеного утворення "ДНР" Дениса Пушиліна про наміри у понеділок обстріляти українські позиції.

Як повідомлялося, з 27 липня на лінії розмежування на Донбасі, набув чинності повний і всеосяжний режим припинення вогню. Раніше відповідні домовленості були досягнуті Тристоронньою контактною групою з врегулювання на Сході України за участі представників ОБСЄ, а також Києва і Москви.

Таких повних і всеосяжних угод щодо припинення вогню від початку бойових дій на Донбасі у 2014 році було вже понад 20. Усі вони завершувалися провалом.

DW