Мін'юст США зняв звинувачення з фірми "кухаря Путіна"

кажуть, що компанія використовувала судову систему проти самих Сполучених Штатів

Мін'юст США зняв звинувачення з фірми "кухаря Путіна"

Мін'юст США зняв звинувачення з фірми "кухаря Путіна" - кажуть, що компанія використовувала судову систему проти самих Сполучених Штатів

На думку прокурорів, компанія "кухара Путіна" використовує судову систему США проти самої Америки

У понеділок міністерство юстиції США зняло одне із звинувачень проти російської фірми, обвинуваченої в організації кампанії в соціальних мережах з метою втручання в президентські вибори 2016 року в США. Мін'юст США просить суд зняти перше з восьми звинувачень - змова з метою шахрайства проти США. Компанія належить російському бізнесмену Євгенію Пригожину, якого називають "кухарем Путіна". Як повідомляють російські ЗМІ, Пригожин заявив про плани подати позов проти уряду США на суму 50 мільярдів доларів.

"Конкорд" активно й агресивно використовує судову систему для збору інформації про те, як США виявляють і запобігають іноземному втручанню у вибори

Приголомшливий поворот стався за кілька тижнів до того, як справу мав розглядати суд.

Прокуратура зазначає, що «Конкорд активно й агресивно використовує [американську - прим. «Голосу Америки»] судову систему для збору інформації про те, як Сполучені Штати виявляють і запобігають іноземному втручанню у вибори».

Решта звинувачень - змова з метою здійснення шахрайства з використанням грошей і банківське шахрайство, а також розкрадання персональних даних за обтяжливих обставинах - залишаються в силі. Про це повідомляє Російська служба "Голосу Америки".

Сторона звинувачення вважає, що «у світлі нещодавніх подій і зміни балансу доказів уряду через визначення класифікації, а також інших фактів, описаних більш докладно в секретному додатку до цієї пропозиції, Уряд дійшов висновку, що подальший розгляд щодо російської компанії «Конкорд» без її присутності в Сполучених Штатах ... не сприяє ані інтересам правосуддя, ані безпеці країни».

Російський бізнесмен Пригожин заявив, що таким чином влада США намагається завадити справедливому розгляду справи.

"Це рішення не є сюрпризом з огляду на те, що "Конкорд" так і не визнали юрисдикцію суду США. Тож суд був би позбавленим змісту. І все ж це рішення розчаровує, викликає незадоволення", - твітує Гленн Кіршнер з каналу MSNBC.

Glenn Kirschner@glennkirschner2

This is not surprising given that the defendant, Concord Management, had never actually submitted to the court’s jurisdiction. The trial would have been something of a hollow exercise. Yet it still feels disappointing and unsatisfying. https://twitter.com/kyledcheney/status/1239683997422292992 …

Kyle Cheney@kyledcheney

BREAKING: Prosecutors move to drop the case against the Russians charged by Mueller.

Переглянути зображення у Твіттері

Переглянути зображення у Твіттері

587

Відомості про Рекламу у Твіттері та конфіденційність

Про це говорять 294 осіб

"Мін'юст підтвердив те, про що були здогадки вже давно: російська ферма тролів, яка була офіційно звинувачена за втручання 2016-го року, використовувала справу, щоб збирати інформацію про уряд США, включно із "чутливою непублічною інформацією у судовому процесі", - відзначає Бред Хіс з інформаційної агенції Reuters.

Brad Heath@bradheath

DOJ confirms what many guessed years ago: A Russian troll farm indicted over 2016 election meddling was using the case to sponge up information about the U.S. government, including "sensitive non-public information in discovery that has gone to Russia."

Переглянути зображення у Твіттері

452

Відомості про Рекламу у Твіттері та конфіденційність

Про це говорять 347 осіб

"Прокуратура не була свідома того, як Росія використовує правові інструменти. Використовуючи збір та витребування доказів, юристи компанії домагались інформації щодо джерел та методів (американських правоохоронців - прим. ГА). Мін'ют ухвалив вірне рішення - відмовившись від звинувачень", - твітує критик президента Трампа, колишній посадовець Пентагону в адміністрації Обами, Майкл Карпентер.

Michael Carpenter@mikercarpenter

The prosecution overlooked how Russia practices lawfare. Through the discovery process, the company’s lawyers sought information on sources and methods. DOJ was right to abandon the case. https://twitter.com/mikercarpenter/status/1239712097077993472?s=21 … https://twitter.com/barbmcquade/status/1239706470859620354 …

Barb McQuade@BarbMcQuade

This is highly irregular. These decisions are made before indictment. https://twitter.com/yamiche/status/1239704648942080000 …

8

Відомості про Рекламу у Твіттері та конфіденційність

Переглянути інші твіти Michael Carpenter

Попри те, що уряд США вказав на використання "Конкордом" судової системи Америки, як на причину ухваленого рішення, численні коментатори та оглядачі, особливо у таборі прихильників президента США Трампа, вважають, що рішення Мін'юсту ставить під сумнів значну частину поширених закидів про втручання Росії у вибори у США та роль американських громадян у цьому.

"Відвалилася третя нога у триногого стільця під назвою "Брехня про втручання Росії", - твітує консервативний оглядач Пол Сперрі. - "Раніше відвалилась ніжка під назвою "змова з Росією", тепер і "російських тролів" не лишилося, лишилась лише опора під назвою "російські хакери".

Paul Sperry@paulsperry_

HUGE: Second leg in 3-legged stool of Russia hoax just collapsed as judge dismisses case Mueller brought against Russians for alleged social-media trolling of 2016 election. So Russia "collusion" leg gone, now Russian "trolling" leg knocked out, leaving just Russian "hacking" leg

2 499

Відомості про Рекламу у Твіттері та конфіденційність

Про це говорять 1 381 осіб

Новину прокоментував і Джордж Пападопулос, колишній радник виборчої кампанії Трампа, ім'я якого активно згадувалось у закидах про буцімто неналежні контакти кампанії Трампа із Росією. Пападопулос визнав себе винним у дачі неправдивих свідчень ФБР.

"Гігантська контррозвідувальна пастка влаштована ексдиректором ФБР Комі, ексдиректором ЦРУ Бреннаном, ексголовою Директорату національної розвідки Клеппером та спеціальним прокурором Мюллером розвалюється на очах у цілого світу. Це буде чудовий рік для правосуддя у США", - твітує Пападопулос.

George Papadopoulos@GeorgePapa19

The entire counter intelligence trap by Comey, Brennan, Clapper and Mueller is imploding for the world to see. This will be a great year for justice in America. https://twitter.com/kyledcheney/status/1239683997422292992 …

Kyle Cheney@kyledcheney

BREAKING: Prosecutors move to drop the case against the Russians charged by Mueller.

Переглянути зображення у Твіттері

Переглянути зображення у Твіттері

2 550

Відомості про Рекламу у Твіттері та конфіденційність

Про це говорять 1 335 осіб

Як відомо, у президента США наполягали, що його кампанія стала предметом політично вмотивованого стеження з боку спецслужб США, яке мало на меті завадити його перемозі на виборах, а подальше розслідування з приводу втручання Росії у вибори у США було покликане домогтись відсторонення Трампа з посади.

Спеціальне розслідування Генерального інспектора Мін'юсту США дійшло висновку, що ФБР мало належні підстави для розслідування щодо виборчого штабу Дональда Трампа.

Днями Пападопулос заявив у Twitter, не навівши доказів, що скандал навколо буцімто неналежних зв'язків кампанії Трампа із Росією був роздмуханий за участі іноземних спецслужб.

"Надалі увага буде привернута до закордонних урядів: Великої Британії, Австралії, Італії, України. ЦРУ займалось цим разом із MI6, а Комі (колишній директор ФБР) був хлопчиком на побігеньках", - твітував Пападопулос.

George Papadopoulos@GeorgePapa19

I lived spygate. Mike Flynn lived it. Page lived it. No one else. Take our advice on what’s coming next. I covered it in my book. The real focus moving forward will be on foreign governments: UK, Australia, Italy, Ukraine. The CIA was running this with MI6. Comey an errand boy.

2 184

Відомості про Рекламу у Твіттері та конфіденційність

Про це говорять 1 031 осіб

Президент США не коментував рішення Мін'юсту США. Трамп часто заявляє, що звинувачення у зв'язках з Росією є інструментом Демократичної партії США по боротьбі із опонентами.

 

VOA