Марш єдності в Білорусі: більше сотні затриманих

На Марш єдності в Мінську вийшло до 100 тисяч осіб

Марш єдності в Білорусі: більше сотні затриманих

Марш єдності в Білорусі: більше сотні затриманих

Під час масових протестів у столиці Білорусі у неділю затримано більше сотні людей, кажуть правозахисники. До резиденції президента у Мінську прийшли більше ста тисяч людей.

На Марш єдності в Мінську вийшло до 100 тисяч осіб

Правозахисний центр "Весна" повідомив про понад 150 затримань під час акції протесту в Мінську, що відбувся у столиці Білорусі в неділю, 6 вересня. Список із іменами затриманих постійно оновлюється на сайті правозахисної організації

Міністерство внутрішніх справ Білорусі увечері в неділю підтвердило затримання не менше 100 людей на протестних акціях у країні в неділю. "Так, були адміністративні затримання учасників несанкціонованих заходів. Вони були протягом дня в усій країні. Це більше сотні затриманих", - повідомила агентству "Інтерфакс-Захід" офіційна представниця МВС Білорусі  Ольга Чемоданова.

Багатотисячна колона протестувальників пройшла вулицями міста і зупинилася поблизу резиденції білоруського президента у Мінську. Згодом частина протестувальників розійшлися, але попри дощ близько ста тисяч демонстрантів деякий час залишалися біля президентської резиденції. 

Увечері, після того, як чимало протестувальників залишили територію біля резиденції президента, активісти та журналісти повідомили про застосування газу біля Палацу Незалежності. За інформацією кореспондента DW, йдеться про кількаразове застосування балончика з перцевим газом. Tut.by повідомляє, що газ застосували силовики. Кореспондент "МБХ медиа" розповів, що це сталося після того, як хтось із демонстрантів написав на щитах "Лука ПНХ". Затримання протестувальників біля резиденції президента почалися після того, як більшість мітингувальників звідти пішли. Увечері, коли протестувальники в Мінську поступово почали розходитися, телеграм-канал NEXTA Live і портал Onliner повідомили про масові затримання, зокрема, в парку Перемоги. 

Підходи до резиденції були ще до початку акції перекриті силовиками, там були виставлені комплекси "Рубіж". Саму резиденцію охороняє бронетехніка - близько 10 БТР, на даху помічено людей у чорному камуфляжі, імовірно снайперів. Поблизу також виставлено оточення з людей у чорному камуфляжі без розпізнавальних знаків.

Багато центральних вулиць столиці Білорусі ще зранку було перекрито силовиками.

Акції протесту  у неділю відбуваються не лише в Мінську, а й у різних регіонах країни. Затримані також є в Гродно, цю інформацію підтвердив офіційний представник УВС Гродненського облвиконкому. За інформацією tut.by, там сталося кілька "брутальних сутичок протестувальників з ОМОНом".

DW