Меркель: Європа має розмовляти з Росією

Лише шляхом переговорів можна прозондувати позиції одне одного, переконана канцлерка Німеччини Анґела Меркель.

Меркель: Європа має розмовляти з Росією

Меркель: Європа має розмовляти з Росією

Лише шляхом переговорів можна прозондувати позиції одне одного, переконана канцлерка Німеччини Анґела Меркель.

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel) вважає необхідним інтенсивний діалог між Євросоюзом та Росією. "Росія для нас - великий виклик, але Росія також є великою сусідкою ЄС на континенті", - сказала Меркель ввечері у п'ятницю, 18 червня, у Берліні перед зустріччю з президентом Франції Еммануелем Макроном.

"Ми дуже зацікавлені, якщо ми хочемо безпеки та стабільності в ЄС, залишатися у діалозі з Росією, як тяжко це не було б", - наголосила канцлерка, цитує інформагенція Reuters.

За її словами, "якщо президент США Джо Байден зустрічається з Володимиром Путіним як президентом Росії і веде дуже відкритий діалог, то принаймні виправдано, що ми з європейської боку робимо те саме".

Меркель зазначила, що лише завдяки переговорам можна прозондувати позиції одне одного. Й тут нічого не змінює той факт, що всі країни ЄС піддаються гібридним атакам з боку Росії і що в питанні врегулювання на Сході України є лише незначний прогрес, зауважила Меркель.

Еммануель Макрон погодився з Меркель і, своєю чергою, наголосив на важливості виробити спільну лінію ЄС щодо Росії.

Саме питання відносин з Росією буде одним з головних на порядку денному саміту ЄС, що відбудеться наприкінці наступного тижня. Лідери Німеччини та Франції раніше нерідко проводили консультації перед важливими самітами ЄС, аби узгодити позиції.

Варто зазначити, що з огляду на коронавірус Макрон став першим закордонним гостем, якого канцлерка Німеччини цього року прийняла у своєму відомстві. Президент Франції написав у соцмережі Twitter, що "радий повернутися в Німеччину".

DW