Суд у справі про катастрофу MH17: що слід знати до початку процесу

Суд у Гаазі? Так, але це не трибунал ООН, його заблокувала Росія  

Суд у справі про катастрофу MH17: що слід знати до початку процесу

9 березня в Нідерландах розпочнеться кримінальний процес над обвинувачуваними у справі про Boeing 777, збитий над Україною 2014 року. Найважливіше про суд - в огляді DW.

На шостий рік після катастрофи над Україною літака Boeing 777 у Нідерландах 9 березня 2020 року розпочнеться кримінальний процес проти вірогідних винуватців злочину. Катастрофа сталася 17 липня 2014 року о 16.20 за місцевим часом.

У Boeing 777 "Малайзійських авіаліній", який здійснював рейс MH17 з Амстердама до Куала-Лумпура, за даними слідства, влучила військова ракета. Не вижив жоден з 298 людей на борту лайнера.

Процес, який розпочнеться у Нідерландах, може стати одним з найбільших у світовій практиці останніх десятиліть, до нього прикуто значну міжнародну увагу. Яким буде суд, які позиції сторін і що ще слід знати - в огляді DW.

Суд у Гаазі? Так, але це не трибунал ООН, його заблокувала Росія   

Хоча судовий процес провадитиме суд Гааги, не варто плутати його з Міжнародним судом ООН. Кілька країн, громадяни яких загинули в результаті трагедії, справді вимагали призначити міжнародний трибунал у справі про катастрофу MH17, але Росія скористалась правом вето в Раді безпеки ООН, щоби заблокувати цю ініціативу. Тоді влада Нідерландів запропонувала здійснити процес за власним національним законодавством. Такий вибір зробили, тому що дві третини (193) з 298 пасажирів збитого літака були громадянами Нідерландів, а також тому, що міжнародне розслідування здійснювали під проводом нідерландських поліції та прокуратури.

 

DW