Суд зобов'язав AstraZeneca допоставити ЄС 50 мільйонів доз вакцини

Єврокомісія і AstraZeneca привітали рішення суду

Суд зобов'язав AstraZeneca допоставити ЄС 50 мільйонів доз вакцини

Суд зобов'язав AstraZeneca допоставити ЄС 50 мільйонів доз вакцини

Єврокомісія подала до суду на AstraZeneca наприкінці травня, звинувативши концерн в недопоставці вакцин від COVID-19. Тепер компанія повинна дотримуватися встановленого плану поставок.

Суд першої інстанції у Брюсселі в п'ятницю, 18 червня, зобов'язав фармконцерн AstraZeneca до кінця вересня поставити в Євросоюз 50 мільйонів доз вакцини від коронавірусу. За рішенням суду, концерн також повинен дотримуватися встановленого плану поставок, в іншому разі йому загрожує грошовий штраф, повідомляє інформагентство dpa.

Зокрема, до 26 липня AstraZeneca повинна поставити 15 мільйонів доз вакцини, до 23 серпня - 20 мільйонів доз і до 27 вересня - 15 мільйонів доз. У разі затримок буде стягуватися штраф у розмірі 10 євро за кожну дозу. Суд відхилив інші вимоги Єврокомісії.

Наприкінці травня Єврокомісія подала до суду на AstraZeneca, звинувативши концерн у постачанні меншого за погоджений у договорі обсягу вакцин. Країни ЄС очікували поставку 300 мільйонів доз вакцин до кінця червня, але в першому кварталі року концерн поставив лише 30 мільйонів замість 120 мільйонів доз. Брюссель вимагає 90 мільйонів доз, які не поставили з січня по кінець квітня.

Єврокомісія і AstraZeneca привітали рішення суду

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) заявила, що рішення суду "зміцнює позицію" ЄС. У свою чергу, в AstraZeneca також привітали рішення суду. У пресрелізі компанії йдеться, що суд зобов'язав її поставити 80,2 мільйона доз до 27 вересня. AstraZeneca стверджує, що донині поставила ЄС понад 70 мільйонів доз вакцини і до кінця червня поставить "значно більше" за 80,2 мільйона доз.

Наступне судове засідання у цій справі пройде у вересні. Тоді почнуться слухання справи по суті.

DW